O nás….

Svůj dlouholetý sen, mít doma labradora, jsem si splnil na jaře r. 2015. Protože dozrál čas a děti odrostly batolecímu věku nastala chvíle pořídit si štěňátko. Po dlouhém hledání jsem našel chs Nice Friend Martina Luňáka. Od začátku jsem věděl, že nechci žádného „gaučáka“ a proto byla výhoda, že Martin dělá lovecký výcvik retrieverů, takže jsme už od štěněcího věku pravidelně chodili cvičit. Nejen kvůli poslušnosti, ale také kvůli socializaci štěňátka a abychom ho dokázali unavit a nemělo energii na vymýšlení lumpáren… Po čase se mi lovecká kynologie stala koníčkem a výcviku se věnujeme dál. Po složení základních  zkoušek a získání lovecké upotřebitelnosti uplatňujeme získané dovednosti v praxi. Nejen v místní honitbě, ale i na poplatkových honech v bažantnicích… Do budoucna plánuji seznam složených zkoušek rozšířit.

Labradora jsem chtěl ale hlavně kvůli jeho povahovým vlastnostem, vzhledem k tomu, že máme dvě děti. Toto se mi potvrdilo, když vidím, že Joy je členem rodiny a pro kluky každodenním parťákem při hrách doma a výletech do okolí Čejkovic.                                                                                                                                           Po splnění všech potřebných náležitostí jsme si nechali zaregistrovat mezinárodně chráněnou chovatelskou stanici. Vzhledem k tomu, že cca 100m od našeho domu je zrekonstruovaný Havlíčkův válcový mlýn, nebylo těžké vymyslet název. Proto se naše chs jmenuje Od Havlíčkova mlýna.

23.12.2018 se nám narodil vrh „B“ a tentokrát jsme se rozhodli, že si necháme doma jednu slečnu. Volba padla na Bonnie, zatím to vypadá, že jsme si vybrali dobře, Bonnie ten správný „blázen“ a aport je pro ni přímo droga. V sedmi měsích jako nejmladšíúčastník složila OVVR a stala se vítězem zkoušek….

A když už máme dvě, tak jsme v září 2019 pořídili i třetí fenku, abychom měli všichni tři kluci svého pejska… Vybrali jsme smetanovou fenku v ChS manželů Luňákových Nice Friend….